Podręczniki szkolne

Podręczniki szkolne dla szkół licealnych i technikum

Jest wiele podręczników szkolnych w księgarniach stacjonarnych i internetowych, więc jeśli chcesz wybrać podręcznik, który będzie spełniał wszystkie twoje wymagania, to może zainteresują cię podręczniki szkolne podane poniżej.

Przeszłość i dziś. Renesans-Oświecenie. Język polski. Podręcznik. Klasa 1. Część 2. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony- Krzysztof Mrowcewicz

“Przeszłość i dziś” to kompleksowy podręcznik do języka polskiego, specjalnie przygotowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy chcą się przygotować do matury. W podręczniku tym znajdują się podzielone chronologicznie trzy najważniejsze epoki literacki, renesans, barko, i oświecenie. Każda z epok jest opatrzona najważniejszymi tekstami, lekturami, i obrazami, które są szczególne dla literatury i historii sztuki. W ten sposób uczeń może w łatwy sposób zapamiętać daną epokę, i jej cechy charakterystyczne. Aby było jeszcze prościej dla ucznia, autorzy podręcznika, przygotowali współczesne teksty kultury, które wiążą się z tekstami dawnych lat. Uczeń w ten sposób może porównać dwa teksty, i je porównać, co jest przydatną umiejętnością na maturze z języka polskiego.

Poznać przeszłość 1. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa- Adam Szweda

“Poznać przeszłość” to podręcznik do historii, który ma na celu przybliżyć uczniowi najważniejsze wydarzenia, daty, władców, wojny i bitwy z czasów starożytnych i średniowiecza. Każdy z rozdziałów został zaopatrzony w zwięzły i zrozumiały tekst, który zawiera w sobie najważniejsze informacje na dany temat, ikonografie, grafiki, i nawet teksty źródłowe. W ten sposób uczeń w łatwy sposób znajdzie najważniejsze informacje, przygotuję się do sprawdzianu, lub kartkówki. Autorzy położyli szczególny nacisk na zrozumienie przyczyn i skutków danych wydarzeń historycznych, i jak poszczególne zdarzenie lub osoby, miały na siebie wpływ.